משפט מסחרי

הקמה/רכישה

כל עסק נולד או בדרך של הקמת עסק חדש, או בדרך של רכישת עסק קיים.

בהקמת עסק, כאשר מדובר במספר אנשים אשר חוברים יחד להקים את העסק, הנושא המרכזי הוא הגדרת היחסים בין אותם אנשים – הזכויות והחובות, אופן ניהול העסק החדש, וכיו"ב. דברים אלה בדרך כלל מוצאים ביטוי בהסכם מייסדים מסוג זה או אחר.

גם ברכישת עסק, ייתכן שהרכישה מתבצעת באמצעות מספר "שותפים", אבל מתעוררים גם נושאים אחרים ונוספים. אם אתם רוכשים, חשוב לוודא שאתם מקבלים אך ורק את הנכסים ואת ההתחייבויות שהתכוונתם לרכוש, ולא מקבלים על עצמכם חובות, התחייבויות, שעבודים וחבויות לא רצויות אחרות.

חוסר זהירות בנושא כזה עלול לחשוף אתכם לתביעות מהותיות מאת צדדים שלישיים אשר בעבר ניהלו עסקים עם העסק שרכשתם.

מכירת עסק

עסק אשר הינו בעל נכסים, זכויות, הסכמים, מוניטין, לקוחות, ואפילו הפסדים צבורים, הוא עסק שבדרך כלל יש לו ערך, אם אתם מצליחים למצוא לו קונה.

גם אם החלטתם להפסיק לנהל עסק מסוים, ייתכן שניתן למכור אותו, במקום פשוט לסגור אותו.

כאשר מוכרים עסק, רצוי לוודא שהקונים מקבלים על עצמם את כל ההתחייבויות והשעבודים הנוגעים לנכסים הנמכרים להם, ומשחררים את הבעלים המוכרים מחבויות אלה, ומהערבויות שנתנו בבנקים.

כמו ברכישת עסקים, גם בעסקה של מכירה, מדובר בעסקה אשר צריך להזהר בה מאד, על מנת להמנע מלהקלע למצבים משפטיים או כלכליים לא צפויים ולא רצויים.

גיוס משקיעים מחו"ל

חברות ישראליות רבות מחפשות לגייס כספים על ידי הנפקת מניות לחברות מחו"ל. לפעמים, מבקשים למכור את כל העסק כולו לגורמים כאלה. המשקיעים עושיים להיות מסין, ארה"ב או מקומות נוספים בעולם.

במהלך 27+ השנים שאנו עוסקים בתחום, פיתחנו מערכת יחסים ענפה עם משקיעים בתחומים שונים, ו/או עם עורכי הדין בחו"ל אשר מייצגים משקיעים אלה.

בנסיבות מסוימות, ייתכן ואנו נוכל לסייע לכם לאתר משקיעים מתאימים מחו"ל, הודות לקשרים שיש לנו.

לתרבויות שונות בעולם ישנן גישות שונות לעשיית עסקים. לעתים קרובות, חברות מקומיות מתקשות לנהל מו"מ מסחרי ומשפטי מול משקיעים פוטנציאליים, וקושי זה עלול לא רק לעכב את העסקה, אלא לפעמים אף לסכל אותה לחלוטין.

לנו יש נסיון רב בתחום זה, ויש לנו עורכי דין אשר גדלו בחו"ל ויכולים לסייע לגשר על הפערים ולמנוע אי הבנות.

כמובן, הנסיון שלנו בעסקאות כאלה מול משקיעים מחו"ל הוא בנוסף על הנסיון הרב שיש לנו בעסקאות מסוג זה בין שני גורמים ישראליים.

בין אם אתם מגייסים בישראל, ובין אם פניכם לחו"ל, אנו נשמח לשרתכם.

משפט מסחרי/עסקי

הביטויים "משפט עסקי" או "משפט מסחרי" מתארים, למעשה, את סל השרותים המשפטיים אשר עסק, בין אם מדובר בחברה, או בשותפות, או בעוסק מורשה, יזדקק להם באופן שוטף.

מטבע הדברים, עסקים בינוניים וגדולים נזקקים לעו"ד עסקיים לעתים יותר תכופות, אבל גם עסקים קטנים מתקשרים בהסכמים מהותיים, אשר ההשפעה שלהם על הצלחת העסק יכולה להיות משמעותית ביותר.

אנו מייצגים עסקים ויזמים בגדלים שונים, ומספקים להם מגוון רחב של שרותים, אשר יכולים להתייחס לכל השלבים במעגל החיים של העסק: רכישת עסק; הקמת עסק; הסכמי מייסדים/שותפים; מו"מ מסחרי; הסכמי הפצה; הסכמי זכיון; הסכמי ייצור/אספקה; הסכמי עבודה; הכנסת שותפים חדשים; גישור; בוררות; הליכים משפטיים לרבות תביעות בבית משפט; מכירת עסק.

מאד לא מומלץ להתקדם ללא ליווי של עורכי דין עסקיים המתמחים בפעולות מסוג זה. ייתכן שתמצאו עורכי דין רבים אשר יהיו מוכנים לסייע לכם בנושאים אלה, אבל כדאי לבדוק האם זה אכן תחום שהם מתמחים בו, שכן מדובר בפעולות מהותיות אשר עשויות להיות בעלות השלכות כבדות משקל לטווח ארוך. כמו שלא הייתם הולכים לרופא שיניים כדי לבצע ניתוח לב, כך רצוי להפקיד לבצע הקמה או רכישה של עסק באמצעות עורכי דין אשר מתמחים דווקא בתחומים אלה.

כיום, חברות ישראליות רבות מנהלות את מערכת ההסכמים שלכם דווקא באנגלית, בין משום שיש להם בעלי מניות מהתויים מחו"ל, ובין משום שהם מעריכים כי יהיו להם כאלה בעתיד. כך או כך, עורכי הדין שלנו אשר יטפלו בהמסכים שלכם הם דו-לשוניים עברית/אנגלית. דבר זה מסייע בניהול מו"מ משפטי מול גורמים בחו"ל, וכן בעריכת ההסכמים עצמם. עורך דין אחד שלנו יכול לטפל הן במסמכים בעברית והן במסמכים באנגלית – דבר אשר מאפשר לנו לרכז את הטיפול בידי עו"ד אחד, וכך לחסוך בעלויות שלכם.

סוגי הסכמים ושרותים

קיימים סוגים רבים של הסכמים אשר עסק עשוי להזדקק להם במהלך ניהול עסקיו.

הסכמים אלה כוללים את מערכות היחסים בין העסק לבין צדדים שלישיים – ספקים או לקוחות – וכן בתוך העסק פנימה, כגון הסכמי עבודה ושרותים מול עובדים ופרילנסרים.

 

להלן מספר דוגמאות של השרותים שאנו מספקים ללקוחותינו:

הסכמי ייצור
הסכמי זכיון
הסכמי פיינדר
מזכרי הבנות
LOI/MOU
עסקאות בינלאומיות
גישור
בוררות
דיני עבודה מצד המעביד
מו"מ מסחרי
חוזים
הקמת עסק
רישום חברה
רכישת עסק
מכירת עסק
הסכמי מייסדים
הסכמי בעלי מניות
הסכמי הפצה
הסכמי אספקה