רישום סימן מסחר לצרכי AMAZON

מדוע צריך סימן מסחר?

כפי שאתם כבר נוכחתם לדעת, רישום המותג שלכם ב- Amazon Brand Registry, עשוי להעניק לכם יתרונות משמעותיים באתרים של Amazon, כגון אפשרויות משודרגות לקדם את המוצרים והדפים שלכם, והאפשרות לבקש מ- Amazon למנוע פרסום ב- Amazon של מוצרי חיקוי תחת השם שלכם.

לפני ש- Amazon יעניקו לכם זכויות מיוחדות כאלה, הם רוצים לדעת שאתם אכן הבעלים של המותג.

לכן, אחד מתנאי הסף של כניסה ל- Amazon Brand Registry הוא שרשמתם את המותג שלכם כסימן מסחר על שמכם.

אנו עוסקים בתחום של רישום סימני מסחר מזה עשרות שנים, ונעזור לכם לרשום את המותג שלכם כסימן מסחר, בהקדם האפשרי וביעילות מירבית.

איפה צריכים לרשום את הסימן?

הכללים של Amazon משתנים מעת לעת, ועליכם להתעדכן באתר של Amazon. אבל, נכון להיום, ניתן לבחור בין מדינות שונות בעולם, על פי רשימה ש- Amazon מפרסמת, ורישום סימן המסחר שלכם על שמכם באחת ממדינות אלה יכול להוות כרטיס כניסה בשבילכם, ל- Amazon Brand Registry.

חשוב להבין: נכון לעכשיו, רישום סימן המסחר לא חייב להיות במדינת הבית של אתר ה- Amazon שאתם מוכרים בו את מוצריכם. כלומר, מכירה באתר האמריקאי Amazon.con לא מחייבת רישום סימן המסחר דווקא בארה"ב. מכירה ב- Amazon.co.uk לא מחייבת רישום סימן המסחר דווקא באנגליה. וכן הלאה.

ניתן למצוא כאן רשימה של המדינות המאושרות כעת על ידי Amazon. כאשר תגיעו לשם, הקליקו על:
"What information is required to enroll a brand in Amazon Brand Registry?"

כיצד לבחור את מדינת הרישום?

כמובן, רישום סימן מסחר מעניק לכם עולם שלם של זכויות משפטיות, ללא כל קשר ל- Amazon. למשל, במדינה בה רשמתם את סימן המסחר שלכם, תהיה לכם, בדרך כלל, הזכות למנוע מכל אחד אחר להתחיל להשתמש באותו סימן, או בסימן הדומה לו, ביחס לאותם מוצרים, או אותו סוג של מוצרים.

אז אם אתם מוכרים את המוצרים שלכם באמזון ארה"ב, אבל רוצים גם את האפשרות למנוע ממישהו אחר, בארה"ב, להעתיק את הסימן שלכם, שלא בפלטפורמה של Amazon, אז ייתכן שתרצו לרשום את הסימן דווקא בארה"ב.

לעומת זאת, אם אתם מוכרים אך ורק ב- Amazon, וכל כוונתכם היא אך ורק להירשם ב- Amazon Brand Registry, ואין לכם שום כוונה להתחיל לאכוף סימן מסחר בארה"ב מחוץ למסגרת Amazon, כי אז, ייתכן ותעדיפו לרשום את הסימן דווקא באחת המדינות המאושרות האחרות.

ככלל (יש חריג אחד שנפרט בהמשך – ה- IP Accelerator), חייבים להשלים את תהליך רישום סימן המסחר, כתנאי כניסה ל- Amazon Brand Registry, אז ייתכן שתרצו לבחור את מדינות הרישום על פי שיקולים של מהירות הרישום, כמו גם קלות הרישום, ועלויות הרישום.

(1) מסלול ארה"ב רגיל

הרבה מאד ישראלים מוכרים את המוצרים שלהם ב- Amazon.com ולכן מחליטים לרשום את סימן המסחר שלהם גם בארה"ב, כדי להגן על המותג שלהם בכל ארה"ב, ולא דווקא רק בפלטפורמה של Amazon.

רישום סימן מסחר בארה"ב לוקח, במקרים רבים, בין 7 ל- 9 חודשים, גם במקרה שהכל הולך חלק, אפילו אם השקתם את המוצר שלכם עוד לפני הגשת הבקשה לרישום סימן המסחר. כמובן, אם יש קשיים בדרך, או שטרם השקתם את המותג שלכם בארה"ב, אז ייתכנו עיכובים בדרך.

צריך גם לקחת בחשבון כי רשויות סימני המסחר בארה"ב הן בין המחמירות ביותר בעולם. כמו כן, ההיקף העצום של סימני המסחר הרשומים בארה"ב עלול להקשות על אישור הסימן שלכם – כי לא יתנו לכם לרשום סימן הקרוב מדי לסימן מסחר רשום קיים, באותו תחום.

בעקבות מדיניות חדשה של אמזון, הכניסה ל- Brand Registry תתאפשר כבר עם הגשת הבקשה לרישום סימן מסחר בארה"ב, וכבר לא צירך להמתין עד שיושלם תהליך הרישום. יחד עם זאת, יש לנו לקוחות אשר דיווחו לנו כי, ככל שמדובר בסימן מסחר שהוא לוגו (ולא רק מלל), היו מקרים שחל עיכוב של עד 3 חודשים ברישום באמזון, עד שפרטים מסוימים הנוגעים ללוגו נקלטו במחשבים של ה- USPTO. עיכוב זה לא חלק במקרה שמדובר בסימן מסחר מילולי, ללא עיצוב.

ניתן לעיין כאן, כדי להבין יותר בקשר לסימן מסחר, בכלל, והפרוצדורה לרישומו.

(2) מסלול מדינה אחרת

כפי שאמרנו לעיל, קיימת גם אפשרות אחרת, והיא, לרשום את סימן המסחר באחת המדינות האחרות המאושרות לצורך כך על ידי Amazon.

בין המדינות המאושרות כאמור, יימצאו גם מדינות אשר זמן הטיפול של הרשויות הוא הרבה יותר קצר מארה"ב (3-4 חודשים, במקום 7-9 חודשים). כמו כן, עקב הבדלים בחוקים ובתקנות, יש מדינות בהן קל יותר לרשום את סימן המסחר, תוך הקטנת הסיכון שהרשויות יסרבו את הרישום. העלויות במדינות אלה אינה שונה, באופן מהותי, מהעלות של רישום סימני מסחר בארה"ב, ובמקרים מסוימים העלות אף נמוכה יותר.

כמובן, רישום הסימן שלכם במדינה אחרת כאמור אמנם יעניק לכם זכויות במותג שלכם באותה מדינה, וגם כניסה ל- Amazon Brand Registry, אבל הוא לא יעניק לכם זכויות לאכוף את הסימן שלכם מחוץ לאותה מדינה (למעט במסגרת פלטפורמת ה-  Amazon Brand Registry).

ניתן לעיין כאן, כדי להבין יותר בקשר לסימן מסחר, בכלל, והפרוצדורה לרישומו.

(3) Amazon IP Accelerator

ייתכן שנתקלתם באינטרנט במסלול בשם הנ"ל.

בעבר, היה מדובר בדרך לקצר את זמן ההמתנה עד לרישום ל- Amazon Brand Registry, ולאפשר את ביצוע המהלך בסמוך לאחר הגשת הבקשה לרישום סימן המסחר (במקום להמתין עד להשלמת רישום הסימן).

אולם, נכון להיום, כאמור לעיל, אמזון מאפשרת רישום מותגים אצלה גם על בסיס בקשות לרישום סימני מסחר, שטרם נבחנו וטרם נרשמו, ולכן, נכון לעכשיו, המסלול של IP Accelerator כבר אינו מקנה יתרונות, מצד אחד, והוא יותר יקר, מצד שני.

ממליצים עלינו ברשת...

אלון חת
קרא עוד
מצאתי במשרד עו"ד רייף את רייף מקצועיות ללא פשרות, סבלנות ושירותיות אשר אינם מאפיינים את השוק הישראלי. אורח רוח והבנה לצרכיי כלקוח. הסברים מדוייקים וברורים אשר הביאו אותי לקבל את ההחלטה לבחור במשרד לשם ביצוע הפעילויות הנדרשות לי. לוחות הזמנים מהירים, עומדים במילתם תמיד והכל בנועם ובצניעות. בנוסף בשל נסיונם הרב חסכו לי כסף רב בבחירת צעדים משפטיים נכונים יותר ויעילים יותר עבור צרכיי.
עו"ד יותם בריטשנר
קרא עוד
חיפשתי משרד שיסייע לי ברישום סימן מסחר בישראל. מצאתי את משרד רייף, שביצע את התהליך מהיר בצורה שירותית וגרם לי שוב לסמוך על שירות חיצוני רגיש בו היה לי צורך. כמובן התמחור היה הוגן והשיח היה נעים, דברים שגם אותם יש לקחת בחשבון. אני ממש מרוצה וממליץ בחום.
chen moyal
קרא עוד
הגעתי לעו"ד אריה רייף די במקרה, בחיפוש אקראי של עורך דין בתחום סימני המסחר. על אף החשש לפנות לעורך דין דרך חיפוש בגוגל, לשמחתי מצאתי עורך דין מצוין! מחירים מעולים, שירות מעולה, סבלנות, יעילות ומקצועיות!!! ממליצה לכל מי שמחפש עורך דין!
צדי אליאס
קרא עוד
שמח להמליץ על עו"ד רייף . פנינו לעו"ד ריייף ומייד הבנו שהגענו לכתובת הנכונה. השרות היה מקצועי, תוך מתן הסברים מפורטים עד להבנה מוחלטת! הכל נעשה באדיבות, נוחות ומהירות! אם אצטרך שוב שרות בתחום זה, אפנה אליו מיידית. אז לכל מי שמחפש שרות מקצועי, מהיר ואדיב - עו"ד רייף מומלץ!‎
רן שלום (רני)
קרא עוד
הגשתי בקשה לשני סימני מסחר בישראל. אריה היה אדיב ומקצועי לאורך כל הדרך ונתן לי מענה מלא וסובלני לכל בקשה. קיבלתי את האישור והתעודות בזמן קצר מאוד יחסית. תודה רבה, בהחלט אשתמש בשירותכם בעתיד.
simple media
קרא עוד
עורך הדין אריה רייף, מקצוען אמיתי. הבנה מלאה בכל הקשור לקנין רוחני וסימני מסחר. תענוג לחזור ולקבל שירות מכל הלב.
אימפריאל רזרב פוד בע"מ
קרא עוד
מקצועיות, מענה ללא המתנה ויחס חם! ממליצים בחום!
טלי ליבא שלם
קרא עוד
שירות מקצועי ואדיב! ידע נרחב בכל נושא סימני המסחר ברמה בינלאומית! שווה ומומלץ בחום!
DopamineO
קרא עוד
פשוט תענוג! 0 טעויות הכל חלק.
יוסי שטרן
קרא עוד
זמין, מקצועי ובמחיר מעולה. נדיר לקבל שירות כל כך מהיר.
Gidi Kaczelnik
קרא עוד
מרגע יצירת הקשר עם עו"ד אריה רייף בנוגע לרישום סימן מסחר זכיתי לקבל ממנו טיפול מקצועי מהיר, יעיל ומוצלח, שהיה מלווה בגישה שירותית ונעימה !
Salah Ayoub
קרא עוד
مع اني لم التقي به بتاتاً سوى عن طريق الزوووم. الا ان المحامي اريه رايف ابدى الماماً ومهنية كبيرة جدا بموضوع تسجيل "العلامة التجارية " الخاصة بنا. وبتكاليف مقبولة جداً. كل الاحترام ومشكور جداً.
ראדה ליידרמן
קרא עוד
שמחנו להכיר את עו"ד אריה רייף. קיבלנו שירות מקצועי, מהיר, אדיב ונעים במחיר הוגן. מומלץ בחום רב.
moshedolevaai
קרא עוד
שירות מקצועי ואדיב ביותר. ממליץ בחום.
Mulik Atrakchi
קרא עוד
השירות היה מקצועי ומהיר והזמינות של עו"ד הייתה מעולה. מקצועיים ומומלצים.
מזכירות קיויתי
קרא עוד
שירות יוצא דופן, מיוחד מהיר ואדיב.
lali mound
קרא עוד
פניתי בנושא רישום סימן מסחרי, קיבלתי הסבר נרחב לפני ושירות מהיר ואדיב אחרי, מחיר הגון, ממליצה בחום.
Erez Zielinski Rozen
קרא עוד
עוד רציני ומקצועי, פשוט תענוג.
Roman Ziegler
קרא עוד
טיפול מקצועי ומהיר
Moshe Dolev
קרא עוד
טיפול מקצועי ואדיב
דורון ליבנה
קרא עוד
ביקשנו לרשום סימן מסחרי וקיבלנו שירות מקצועי, נהיר ואדיב ביותר.
דרור שלום
קרא עוד
שרות מהיר ואמין.
Erel Morris
קרא עוד
השירות היה מקצועי ומדוייק
Eran Shilo
קרא עוד
שירות אדיב ומקצועי
הקודם
הבא